Poradnik
Tutorial
Jednostki
Autorzy

Poradnik

1. Ogólne
Aby zainstalować nowy interfejs przenieś zawartość folderu Interfejs Interface do folderu Data.

Domyślnie zainstalowaną porą roku jest lato. Aby zainstalować zimę przenieś zawartość folderu Zima Winter do folderu z modem (Mods->Sochaczew Modification v2).



Zalecany poziom trudności gry - średni.

Aby zaalarmować JRG musimy zaznaczyć dyspozytora.



Aby zadysponować interesujące nas zastępy, wybieramy ich numerki, a następnie klikamy dzwonek.
1. Odesłanie strażaków do koszar.
2. Otworzenie/zamknięcie dachu.
3. Włączenie/wyłączenie świateł.



Przed wyjazdem musimy włączyć silnik za pomocą komendy 1. Komenda 2 to syrena ręczna. Za pomocą komendy 3 możemy ubrać dwóch strażaków w AODO. Komenda 4 służy do sprawdzenia poziomu wody w zbiorniku, a komenda 5 do wysunięcia/schowania masztu oświetleniowego.



Skrytki w wozach otwierają się gdy wyjmujemy z nich jakiś sprzęt. Aby je zamknąć zaznaczamy samochód, a następnie klikamy na strażaka.



Tak samo dzieje się w przypadku karetek. Aby zamknąć boczne drzwi zaznaczamy karetkę, a następnie klikamy na ratownika.



Aby zaalarmować Zespół Ratownictwa Medycznego zaznaczamy stojącą na mapie karetkę, a następnie klikamy w dzwonek.



Podczas misji z próbą samobójczą należy zadysponować podnośnik z JRG. Jego obsada może używać skokochronu.



2. Wyposażenie
1. Deska ortopedyczna. Możemy użyć jej na poszkodowanym.
2. Sorbent. Służy do zasypywania plam oleju.
3. Miotła. Służy do zamiatania zasypanych plam oleju oraz gałęzi w wezwaniu do powalonego drzewa.
4. Nóż do szyb. Za jego pomocą możemy usunąć szyby w zakleszczonym samochodzie.
5. Tłumica. Służy do gaszenia pożarów traw.
6. Torba PSP R1. Po jej wyjęciu strażak będzie mógł udzielać pomocy poszkodowanym. Po zakończeniu używania należy ją podnieść i schować do samochodu.



1. Pachołek drogowy. Aby go postawić należy go wyjąć, a następnie nacisnąć strażakiem na jezdnię. Rozstawione pachołki można podnieść i schować do samochodu.



1. Hooligan. Zastępuje on topór strażacki.
2. Wytwornica piany średniej. Dzięki niej gaszony obiekt zostanie zalany pianą.
3. Włączenie/wyłączenie poboru powietrza z butli. Gdy go włączymy, będziemy słyszeć jak strażak oddycha. W zakładce z ekwipunkiem pojawi się ikona wskazująca poziom powietrza w butli.



1. Torba medyczna. Aby udzielać pomocy poszkodowanym należy ją najpierw wyjąć.
2. Defibrylator. Można go użyć na poszkodowanym, ale nie spełnia on żadnej funkcji. Po użyciu należy go podnieść i schować do samochodu.



Aby odłożyć wyposażenie zaznaczamy strażaka lub ratownika i klikamy na wóz. Podejdzie on do samochodu i odłoży sprzęt. Jeżeli chcemy odłożyć wąż musimy trzymać lewy shift.

1. Parawan.
2. Założenie/zdjęcie kamizelki ostrzegawczej.



3. Pożar
Aby w ogóle móc gasić, musimy włączyć w samochodzie autopompę. Jeżeli podłączyliśmy wąż do samochodu, wybieramy wolnego strażaka i klikamy nim na wóz. Podejdzie on do skrytki z autopompą i ją uruchomi. Jeżeli odejdziemy strażakiem od niej, automatycznie się wyłączy.
Aby ubrać lub zdjąć AODO, wybieramy strażaka, a następnie klikamy na wóz trzymając lewy shift. Następnie możemy włączyć pobór powietrza z butli. Pojawi nam się wtedy ikona poziomu powietrza. W momencie skończenia się powietrza w butli powinniśmy wprowadzić kolejną rotę. Powietrze w butli schodzi, ale robi to wolno i co 20%, czyli jak mamy 100% powietrza, to po jakimś czasie zamieni się ono na 80%, potem 60% itp.



Każdy samochód ma swój własny poziom wody w zbiorniku. Aby nie spadł do zera, musimy podłączyć zasilanie wodne. Możemy to zrobić z hydrantu, jeżeli jest w pobliżu. W tym celu podłączamy wąż do hydrantu i następnie do wozu. Następnie musimy wybrać strażaka i kliknąć na hydrant, co spowoduje jego odkręcenie. Gdy chcemy odpiąć zasilający wąż od samochodu, musimy najpierw zakręcić hydrant. Robi się to w sposób analogiczny do odkręcania. Możemy również zrobić zasilanie z innego wozu gaśniczego. Wykonuje się to w taki sam sposób, jak przy użyciu hydrantu. Odpiąć wąż od samochodu należy takim samym rodzajem strażaka, jakim się go podpięło. Jeżeli nie można odpiąć węża zasilającego od wozu należy wybrać inny rodzaj strażaka.



Jeżeli chcemy gasić pianą, musimy wyposażyć strażaka w AODO. Następnie podpinamy wąż do wozu i wybieramy z ekwipunku wytwornicę pianową. Teraz gdy zaczniemy gasić na przykład samochód, pojawi się pod nim piana. Musimy jednak kazać strażakowi gasić. Jeżeli zacznie on gaszenie samochodu automatycznie, piana się nie pojawi.



W ugaszonym samochodzie można odłączyć akumulator. W tym celu otwieramy najpierw maskę za pomocą hooligana, a następnie odłączamy akumulator.



Komenda 1 służy do rozstawienia rozdzielacza, zaś komenda 2 do położenia węża, dzięki czemu możemy do niego podłączyć kolejny odcinek. Podnieść rozdzielacz lub wąż możemy tylko typem strażaka, który rozdzielacz bądź wąż postawił. Tak więc jeżeli postawiliśmy rozdzielacz strażakiem z AODO, musimy go podnieść strażakiem z AODO, a jak położyliśmy wąż strażakiem bez AODO, musimy go podnieść strażakiem bez AODO. To samo tyczy się rodzajów nomexów. Jeżeli nie możesz podnieść rozdzielacza, albo odłączyć węża spróbuj strażakiem z innym nomexem albo AODO.



Aby podłączyć wąż do wozu, należy klikać na kabinę. W niektórych wozach podłączenie może być niemożliwe poprzez klikanie na zabudowę.

4. Zdarzenia drogowe
Jeżeli mamy wypadek drogowy, pierwszą rzeczą, którą powinniśmy zrobić, jest odpięcie akumulatorów w samochodach. W tym celu zaznaczamy strażaka i klikamy na wrak. Jeżeli samochód jest zakleszczony, możemy usunąć w nim szyby za pomocą noża do szyb.



Jeżeli podczas wypadku mamy do czynienia ze zmarłą osobą, powinniśmy wybrać lekarza lub ratownika medycznego i kliknąć na nią. Ciało zostanie okryte czarnym workiem. Dzięki temu nie będziemy mieli misji nieudanej w przypadku wypadków drogowych. Następnie możemy zabrać ciało za pomocą samochodu firmy pogrzebowej.



Jeżeli mamy wezwanie do plamy oleju, należy usunąć plamę i zabrać zepsuty samochód. Jeżeli mamy powalone drzewo, należy je usunąć za pomocą piły łańcuchowej, sprzątnąć gałęzie miotłą i zabrać lawetą stojący obok drzewa samochód.





Uwaga Przy wezwaniach do powalonego drzewa, plamy oleju oraz kolizji drogowych nie należy zwracać uwagi na znacznik pokazujący liczbę poszkodowanych. Samochodów przy tych zdarzeniach nie da się rozciąć, należy je po prostu zabrać lawetą. W przypadku kolizji drogowych nie da się rozciąć samochodów, należy odpiąć akumulatory, usunąć rozlane płyny i zabrać wraki lawetami.



Mniej zniszczone wraki, których nie da się rozciąć. Pojawiają się one przy kolizjach drogowych:



Bardziej zniszczone wraki, które można rozciąć. Pojawiają się one przy wypadkach drogowych:



Przy wezwaniu do potrącenia pieszego również nie należy sugerować się liczbą poszkodowanych. Samochodu też nie da się rozciać, należy pomóc osobie potrąconej, a samochód zabrać lawetą.



Linki




















Download






Filmy











 
 
 
 
 
 
Sochaczew Modification